Midi chunky hoops silver

925 sterling silver
€64.00

✔ Expedujeme následující pracovní den

✔ Free express delivery from €160

Jednoduchý proces vrácení či výměny

Product description
Dive into the world of sparkle with our exclusive range of earrings. Each piece not only carries precision production, but also timeless design. Gold and silver tones create beautiful jewellery that adorns your face and expresses your own unique elegance.
  • material: silver
Other information
Nezobrazovat ve feedechNo
Delivery
REGIONDELIVERY TIME
Czech republic1-2 business days
Slovak republic1-2 business days
All of EuropeStandard 2-5 business days; Express 1-2 business days
Rest of the World2-5 business days
About LORO ORO

LORO ORO is a leather accessories label specialising on a season-less collections of leather handbags using only high-quality materials.

LORO ORO comes to life in a palette of raw colours that reinterpret the varied spectrum of the nature and its precious wonders.


Functionality

Veříme v krásu detailů, kvalitní kůži, nadčasový design a precizní zpracování.

Artisanship

Craftsmanship and quality have always been the key elements that set our goods apart from the rest.

Season-less

We are strongly connected to the nature and its wonders. our respect for nature is embodied through versatile products that will never go out of style.

Our Philosophy

Příprava každého produktu znamená zajištění certifikátů kvality, podporu etického výrobního procesu a lokálního podnikání. Nechceme se vézt na vlně krátkodobých trendů, zaměřujeme se na nadčasovost a budování dlouhodobých vztahů. Jak s našimi dodavateli, tak s našimi zákazníky. A věříme, že tyto hodnoty by se měly stát normou.

Customers also buy

PERSONALIZATION

Our monogramming service allows you the chance to personalize your favorite Loro Oro items. The service is giving you the chance to create the perfect gift, whether it be for a loved one, or simply for yourself.

The golden touch will add to your gift not only in beauty but also in meaning! We will help you create the perfect piece with which you will be forever connected thanks to personalisation.